Prečo väčšina sietí VPN nedokáže obísť obmedzenia Geofrax Netflix

Ak chcete streamovať svoje obľúbené filmy a televízne relácie, sieť Netflix musí byť na zozname vysoko. Napriek rozmanitosti obsahu, ktorý ponúka, existuje jedna obrovská nevýhoda používania Netflixu: kvalita obsahu závisí úplne od miesta, kde žijete. Takže, ak žijete v Indii, na Novom Zélande, v Nigérii, Škótsku, Idaho atď., na Netflixe nebudete môcť sledovať žiadnych priateľov ani to, ako som stretol epizódy tvojej matky, zatiaľ čo ľudia žijúci v USA dostanú menej relácií BBC ako ľudia vo Veľkej Británii, čo pre nás však veľa neznamená.

Prečo väčšina sietí VPN nedokáže obísť obmedzenia Geofrax Netflix

Prečo väčšina sietí VPN nedokáže obísť obmedzenia Geofrax Netflix

VPN na obídenie geografických blokov

Iste, toto geografické obmedzenie je najväčším bodom bolesti používateľov Netflixu. Existuje však aj inteligentný spôsob, ako blok obísť: pomocou virtuálnych súkromných sietí (VPN). Tento systém umožňuje používateľom zakrývať svoje skutočné polohy pomocou proxy serverov umiestnených v rôznych krajinách. Napríklad používateľ vo Veľkej Británii by mohol sledovať relácie na serveri Netflix America pomocou pripojenia VPN prostredníctvom servera umiestneného v USA..

Ale už nie. So zákazom proxy serverov spoločnosti Netflix je čoraz ťažšie obísť geografické obmedzenia. Možno nebudete môcť zmeniť svoj región Netflix na USA alebo do žiadnej inej krajiny, a to ani pri používaní siete VPN.

Čo je Geo-obmedzenie?

Nie všetok obsah Netflixu je k dispozícii na celom svete. Dôvodom je skutočnosť, že keď sa dražia obsahy (filmy ako Transformers, Blackhat, Logan Lucky alebo televízne programy ako 24, Prison Break, The Wire, The Shield atď.), K nim získajú prístup iba krajiny, ktoré majú najvyššiu ponuku. , Prehliadka je k dispozícii iba v krajine, v ktorej sa jej podarilo kúpiť práva.

Metóda VPN síce na začiatku fungovala dobre – v počte používateľov VPN došlo k prudkému nárastu – netrvalo dlho, kým Netflix začal zasahovať do proxy serverov. Najobľúbenejšou metódou zákroku na serveroch proxy a VPN je čierna listina.

Zakázané VPN a servery proxy?

Väčšina používateľov sa pripája na web prostredníctvom rezidenčného alebo firemného internetového pripojenia, ktoré prevádzkuje maloobchodný poskytovateľ internetových služieb, napríklad AT&T, Cox alebo Comcast. Na druhej strane, keď sa používatelia pripájajú k serveru VPN, dajú sa ľahko zistiť, pretože títo servery proxy sa nenachádzajú v maloobchodných sieťach ISP alebo v obytných oblastiach. Servery VPN sa zvyčajne nachádzajú v rozľahlých dátových centrách na prenajatých serveroch a na zabezpečenie vysokého objemu prenosu používajú špeciálny poskytovateľ internetových služieb. Netflix môže blokovať pripojenia jednoducho kontrolou, odkiaľ pochádza.

Týmto spôsobom Netflix blokuje prístup k streamovanému obsahu na webe, ak sa používatelia pripájajú pomocou IP adries na čiernej listine. Netflix spája tieto IP adresy na čiernej listine s proxy servermi. To sa vykonáva kontrolou adresy IP používateľa pomocou zoznamu zakázaných adries IP, a ak sa zhoduje, bude používateľ natrvalo zablokovaný alebo bude môcť streamovať obsah iba vo svojej vlastnej oblasti..

Zakázanie IP adries VPN servera má svoje nevýhody

Pri tejto metóde je problém, s ktorým sa stretlo veľa používateľov, ktorí nepoužívajú server proxy. Blacklisting falošne identifikoval veľa IP adries ako proxy servery, čo viedlo k verejnej tetrovi. Blacklisting tiež dokázal zablokovať iba malý počet používateľov, zatiaľ čo problémy zo strany Netflixu sú omnoho viac.

Chyby v konfigurácii VPN môžu zvyčajne odhaliť skutočné umiestnenie koncového používateľa. Nemalo by sa zabúdať na to, že Netflix je obchod s mnohými miliónmi dolárov, ktorý na svoju činnosť využíva špičkovú technológiu. Jeho tím expertov sa rozhodne zasadzuje za niektoré málo známe zraniteľné miesta VPN, ktoré ich uľahčujú.

Existujú aj iné stopy, ktoré Netflix používa na zisťovanie proxy serverov. Najväčší darček je, keď používateľ prepína servery často. Ak je jedna minúta na americkom serveri a ďalšia chvíľa na britskom serveri, pre Netflixa je to hračka, aby si uvedomil, že používa proxy.

Poskytovatelia služieb VPN, ktorí stále fungujú

Takže to bolo všetko o VPN, ktoré nedokážu obísť geografické obmedzenia. Existujú však služby, ktoré sú stále bezpečné. ExpressVPN je jedným z nich.

Existujú ďalší poskytovatelia služieb VPN, ktorých sieť Netflix ešte neblokovala. Mnoho online streamerov používa tieto VPN na prístup k geoblokovanému obsahu. Ak hľadáte dlhodobé riešenie na sledovanie amerického netflixu mimo USA, môžete byť sklamaní. Netflix stále pravidelne blokuje nové servery VPN. To znamená, že poskytovatelia služieb VPN musia neustále nastavovať nové servery. Používatelia pravdepodobne nebudú mať žiadny oddych v dohľade, kým Netflix nezverejní všetky relácie na celom svete.

Prečo väčšina VPN nedokáže obísť bloky Netflix – záverečné myšlienky

Netflix stále nedokázal úplne zakázať všetky VPN v tomto prebiehajúcom móde. Jeden sa zaujíma o náhly zákaz servera proxy spoločnosti Netflix a má zmysel, že boli pod tlakom držiteľov práv. Diváci nielenže zostanú obmedzení, aj keď existujú bloky špecifické pre danú oblasť, ale tiež povzbudzuje bezohľadné metódy prezerania neprístupného obsahu..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me