Je spoločnosť Kodi legálna? Je Kodi bezpečné používať?

Je spoločnosť Kodi legálna? Je Kodi bezpečné používať v USA, Veľkej Británii, Austrálii, Kanade alebo Nemecku? To je otázka, ktorú si mnohí ľudia kladú pri zvažovaní, či nainštalujte Kodi na ich PC, Mac, Amazon Fire TV, Linux, Android, alebo akékoľvek iné streamovacie zariadenie Kodi, na ktorom je podporovaná. V závislosti od toho, na čo používate Kodi, existuje reálna možnosť, do ktorej by ste sa mohli dostať právnej ťažkosti.
Ak používate Kodi na streamovať filmy a TV relácie použitím neoficiálne doplnky Kodi Páči sa mi to exodus alebo SOLI, možno niečo robíš ilegálne či už to vieš alebo nie. Prečítajte si nasledujúcu príručku, v ktorej nájdete kroky na zabezpečenie a skrytie vašich aktivít a zvykov pri prezeraní kodi. Naučte sa používať Kodi bezpečne a anonymne s VPN.


Je Kodi legálne a bezpečné použitie?

Je spoločnosť Kodi Legal & Bezpečné použitie?

Je spoločnosť Kodi Legal?

Odpoveď je Áno, Kodi je legálne. Používatelia spoločnosti Kodi v systéme Windows 7 Spojené kráľovstvo, USA, Austrália, Írsko, Francúzsko, Kanada a Nemecko obdržal oznámenia o porušení autorských práv ako výsledok používania určitých doplnkov Kodi. O sťahovaní a inštalácii samotného Kodi nie je nič nezákonné. Právne otázky zo skutočnosti, že veľa filmové doplnky a žiť TV Pluginy získajú svoj obsah z pirátskych zdrojov.
Ako koncový používateľ pravdepodobne nemáte predstavu, že robíte niečo nesprávne, to však neodstraňuje žiadnu možnú právnu zodpovednosť za používanie týchto doplnkov. Byť na bezpečná strana, najlepšie je použiť Služba VPN spolu s Kodi.
Vďaka sieti VPN môžu vaše trolly s poskytovateľmi internetových služieb ani s autorskými právami vidieť, čo robíte online. Takto sa vyhnete prijímaniu akéhokoľvek potenciálu oznámenia o porušení autorských práv alebo varovné listy.

Aktualizácia 1: 28. februára 2017 sa objavili správy, ktoré naznačujú, že Úrad pre duševné vlastníctvo Spojeného kráľovstva začal pod tlakom držiteľov práv a vysielateľov konzultáciu spoločnosti Kodi. Zdá sa, že cieľom je sprísniť právne predpisy a vylepšiť zákony o autorských právach, ktoré sa nezameriavajú iba na predajcov škatúľ Kodi, ale aj na koncových používateľov..

Aktualizácia 2: Lord Toby Harris, predseda Národných obchodných štandardov vo Veľkej Británii, 7. marca 2017 vyhlásil, že „varuje tiež každú osobu alebo podnik predávajúci alebo obsluha takého zariadenia (Škatule Kodi), že porušujú autorské právo. Národné obchodné normy budú naďalej chrániť legitímne podnikanie a budú stíhať tých, ktorí týmto spôsobom porušujú autorské práva. “

Aktualizácia 3: Podľa skupiny Open Rights Group sa navrhuje Bill za digitálnu ekonomiku vo Veľkej Británii by mohli odovzdať autorským trollom šancu ohroziť používateľov Kodi a zdieľať súbory torrentov trestom odňatia slobody až na 10 rokov.

Aktualizácia 4: V stredu 26. júla 2017 Európsky súdny dvor, známy ako Európsky súdny dvor, rozhodol, že „na dielo chránené autorskými právami získané streamovaním z webovej stránky tretej strany ponúkajúcej toto dielo bez súhlasu držiteľa autorských práv“ sa nevzťahuje výnimka. zákonov upravujúcich distribúciu obsahu chráneného autorskými právami. Inými slovami, streamovanie pirátskeho obsahu pomocou nezákonných doplnkov je teraz rovnako nezákonné v EÚ ako sťahovanie materiálov chránených autorskými právami.

Preto musíte byť pri používaní Kodi obzvlášť opatrní, najmä ak žijete vo Veľkej Británii. Neprijímajte žiadne riziká a nepoužívajte VPN na skrytie vašich streamovacích aktivít. Zdá sa, že je len otázkou času, ako sa úrady začnú zameriavať aj na používateľov Kodi.

Ako zostať v bezpečí v spoločnosti Kodi?

Najdôležitejším aspektom používania Kodi je vedieť, čo robíte. Pri posúvaní informácií o internete na internete ako nastaviť Kodi a nainštalovať doplnky uistite sa, že je možné dôverovať webovej stránke, ktorá obsahuje potrebné pokyny. Vedomosti sú tu kľúčové. Neexistuje žiadna ospravedlnenie, aby ste opustili svoje online bezpečnosť alebo ochrana súkromia. Všimnite si, že väčšina článkov týkajúcich sa Kodi sa veľmi odporúča používať VPN s tým az dobrého dôvodu. Virtuálna súkromná sieť pridá extra vrstva bezpečnosti a súkromia k vašim aktivitám prehliadania a streamovania. Preto počas používania siete VPN chránite svoje citlivé súkromné ​​údaje.

Vždy je najlepšie používať iba oficiálne doplnky spoločnosti Kodi. Tieto oficiálne doplnky sú úplne legálne a bezpečné na používanie.

Kedykoľvek sa pripojíte k serveru VPN, všetok váš internetový prenos je šifrovaný. To znamená, že ani váš poskytovateľ internetových služieb, ani autorské práva nebudú schopní zistiť, ktoré súbory sťahujete alebo sledované filmy. VPN tiež chráni vás pred útokmi typu Man-in-the-middle.

Ak máte vážne súkromie, použite VPN. Je to také jednoduché. ExpressVPN sú pravdepodobne najpoužívanejšou VPN s Kodi. Môžete tiež nainštalovať ktoréhokoľvek z nasledujúcich poskytovateľov VPN Udržujte svoju online aktivitu bezpečnú a skrytú pred zvedavými očami vášho ISP alebo potenciálnych autorských práv.

Je Kodi bezpečný?

Kodi je vo všeobecnosti bezpečná platforma, ak viete, čo robíte. Bohužiaľ, rovnako ako akékoľvek iné činnosti, ktoré by ste mohli vykonávať online, je isté riziká zapojení. Nižšie nájdete zoznam všetkých najvýznamnejších rizík, ktoré by mohli zmeniť váš Kodi nebezpečný.

 • Monitorovanie ISP: Váš poskytovateľ internetových služieb sleduje, čo robíte online. Je to také jednoduché. Môžu vidieť, aké webové stránky navštevujete, ktoré súbory sťahujete a aké filmy streamujete online. Nezáleží na tom, aké zariadenie, softvér alebo aplikáciu používate. Preto sa môže dostať mnoho používateľov, ktorí streamujú filmy pomocou obľúbených neoficiálnych doplnkov Kodi, ako je napríklad Exodus varovné listy od ich ISP.
 • Neoficiálne doplnky Kodi: So všetkou úprimnosťou sú najlepšie doplnky, ktoré sa majú nainštalovať na server Kodi, neoficiálne. Tieto doplnky vám umožňujú pozerajte sa na najnovšie hollywoodske trháky, špičkové televízne seriály, a čo je najdôležitejšie, živé športové prenosy. Problém je v tom, že inštalácia týchto doplnkov z neoficiálneho úložiska vás môže nechať vystavenú.
 • Útoky MITM: Útoky muža v strede sú jedným z útokov najväčšie online hrozby. Ak sa hackerovi podarí preniknúť do spojenia medzi vami a spoločnosťou Kodi, váš osobné informácie mohlo by byť ohrozená.
 • Hackeri a podvodníci: Skutočnosť, že Kodi je bezplatný softvér s otvoreným zdrojom, je dvojsečný meč. V priebehu rokov sa XBMC stala populárnym cieľom hackerov, ktorí útočia na nič netušiacich streamerov v snahe zmocniť sa ich. súkromné ​​informácie.
 • Troly autorských práv: Existujú doplnky spoločnosti Kodi, ktoré vám vlastne umožňujú streamovať súbory torrentu v zariadení Kodi. Problém je, že kedykoľvek stiahnuť torrent súbor, prakticky pridávate svoju IP adresu do súboru torrent roj. Trolls pre autorské práva môžu používať vašu IP adresu sledovať svoju online aktivitu tiež.
 • Predinštalované krabicové televízory Android pre Kodi a palice Amazon Fire TV: Oficiálny blog Kodi podrobne vysvetlil, prečo môžu byť tieto načítané schránky Kodi nebezpečný. Tieto televízne skrinky sa dodávajú s nainštalovaným Kodi. Problém je, že niektorí predajcovia ich vyplnia nefunkčné doplnky to nemusí fungovať, alebo ešte horšie, nechať ťa otvorené mnohým bezpečnostným zneužitiam. Niektoré z nich sa predávajú predinštalované televízne boxy Kodi je v EÚ dokonca považovaná za nezákonnú.
 • Útoky DDoS: Vývojári doplnkov môžu do doplnkov vkladať škodlivé kódy. Potom je možné premeniť netušiacich používateľov týchto doplnkov botnety ktoré hrajú Útoky DDoS na webových stránkach po celom webe. Populárny doplnok Exodus sa skutočne používal takýmto spôsobom. Komunita TVAddon však podnikla potrebné kroky, aby sa doplnok Exodus mohol bezpečne používať.
 • Škodlivé titulky: V niektorých prípadoch hackeri dokonca používajú titulky poskytované archívmi tretích strán na prevzatie úplnej kontroly nad zariadením, na ktorom ste nainštalovali aplikáciu Kodi. Nadácia XBMC si je týchto problémov vedomá a vydala novú aktualizáciu (Kodi 17.3) na ich odstránenie. Ak stále používate staršiu verziu Kodi, dôrazne vám odporúčame aktualizovať ju na Kodi 17.3.

Je spoločnosť Kodi legálna a bezpečná? Ďalšie triky a tipy

Okrem používania VPN existuje množstvo opatrení, ktoré môžete vykonať ochráňte svoje súkromie online a vyťažte maximum z vášho Kodi súčasne. Prezrite si užitočné informácie Sprievodcovia Kodi nižšie.

 • Čo je to Kodi? Sprievodca pre začiatočníkov
 • Najlepšie 5 Sprievodca prehliadačom Kodi VPN pre rok 2017.
 • Sú televízne krabice Kodi legálne a bezpečné na používanie?
 • Najlepšie zariadenia na streamovanie Kodi.
 • Najlepšia inštalačná príručka pre doplnky Kodi.
 • Ako skryť moju IP adresu v Kodi?
 • Ako anonymne sledovať filmy na serveri Kodi?

Je spoločnosť Kodi legálna? zhrnutie

 • Na úvod, samotná aplikácia Kodi nie je ilegálne.
 • ďalej, Inštalácia Kodi na tvojom PC, Mac, Android, Multimediálny televízny box, Fire Stick, Nexus Player, alebo Nvidia Shield nie je nezákonné.
 • Môžete však dostať sa do problémov so zákonom ak sa pozeráš pirátske prúdy prostredníctvom doplnkov Kodi tretích strán.
 • Vyskytli sa aj prípady, keď používatelia Kodi dostali varovné listy a oznámenia o porušení autorských práv.
 • Používanie VPN s Kodi v podstate zabraňuje vášmu počítaču ISP, držitelia autorských práv, a ktokoľvek iný z špionáže toho, čo sledujete online.
 • Nakoniec nepoužívajte Exodus, SALTS, 123Movies, Mobdro, SportsDevil, alebo podobné doplnky bez VPN, ak bývate USA, Veľkej Británii, EÚ, Kanade, Nemecku, Austrálii, Indii, Francúzsku alebo Španielsku.

Je Kodi legálne a bezpečné používať? záver

Je spoločnosť Kodi legálna? Nie je hostiteľom žiadneho videoobsahu, ktorý je k dispozícii na streamovanie. Vždy, keď sa pripojíte k internetu, vaše webové stránky, ktoré navštívite, alebo aplikácie, ktoré používate, môžu vidieť verejná IP adresa. Vaša IP adresa je vaša digitálna tlač odtlačkov prstov. Odhaľuje to fyzické umiestnenie ako aj ďalšie osobné informácie. najlepší spôsob, ako zostať v bezpečí pri používaní Kodi je to ExpressVPN pre pridanie súkromia a zabezpečenia. Neriskujte a neprenášajte filmy, televízne programy ani živé športové udalosti na Kodi bez toho, aby ste ich prenášali pripojenie k VPN najprv. Je to riziko, ktoré nestojí za to podstúpiť.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map