Neznáme riziká spojené s používaním bezpečnostných problémov Kodi – 5, o ktorých vám nikto nepovie

Existuje riziko spojené s Kodi? Mali by sa spoločnosti Kodi streamers zaujímať o svoju online bezpečnosť pri používaní neoficiálnych doplnkov Kodi, ako sú Exodus, Covenant alebo SALTS, na sledovanie filmov, televíznych seriálov a živých televíznych kanálov? Problémy s online bezpečnosťou sú skutočné a mali by sa týkať každodenných používateľov internetu. Ale čo Kodi? Môže táto populárna multimediálna aplikácia ohroziť vaše súkromie? V tomto článku sme objasnili 5 bezpečnostných rizík, ktoré si používatelia Kodi len zriedka uvedomujú.

Neznáme riziká spojené s používaním bezpečnostných problémov Kodi - 5, o ktorých vám nikto nepovie

Neznáme riziká spojené s používaním bezpečnostných problémov Kodi – 5, o ktorých vám nikto nepovie

VPN musí byť

Doplnky torrentov od tretích strán, ako je Quasar, sa spoliehajú na protokol P2P. To umožňuje používateľom streamovať filmy a televízne programy z torrent súborov. Mnoho streamerov Kodi nevie, že poskytovatelia internetových služieb a autorské práva môžu ľahko sledovať vaše aktivity v oblasti streamovania torrentov. Je to preto, že P2P sa spolieha na pridanie verejných adries IP ľudí, ktorí vkladajú alebo sledujú určitý súbor torrent do verejného torrentu. Jediným spôsobom, ako sa vyhnúť zachyteniu pri streamovaní pirátskeho materiálu na serveri Kodi, je použitie virtuálnej súkromnej siete s názvom VPN. Celý proces nie je taký zložitý, ako si myslíte.

 1. Zamierte na ExpressVPN a zaregistrujte sa na účet VPN.
 2. Stiahnite si / nainštalujte Softvér VPN na vašom zariadení Kodi.
 3. Po otvorení aplikácie VPN, pripojiť sa k serveru VPN.
 4. Nakoniec otvorte Kodi a sledujte akýkoľvek film, televíznu reláciu alebo živý prenos úplne anonymný.
  Как да инсталирате Netflix на Kodi?

ExpressVPN sú najlepšie služby Kodi VPN, ktoré môžete použiť. Je to hlavne preto, že ich aplikácie VPN sú optimalizované tak, aby spolupracovali so spoločnosťou Kodi. Majú dokonca aplikáciu VPN, ktorá je kompatibilná s FireStick. Môžete sa však zaregistrovať aj u iných poskytovateľov VPN.

Streamovanie pirátskych videí nie je v poriadku

Existuje mylná predstava, že sťahovanie filmov a televíznych relácií je nezákonné. Mnoho ľudí si myslí, že streamovanie týchto pirátskych videí je na druhej strane absolútne legálne. Európsky súdny dvor v apríli 2023 rozhodol, že „na dielo chránené autorskými právami získané streamovaním z webovej stránky patriacej tretej strane, ktorá ponúka toto dielo bez súhlasu držiteľa autorských práv“, sa nevzťahuje výnimka z právnych predpisov upravujúcich distribúcia obsahu chráneného autorskými právami. Inými slovami, streamovanie pirátskeho obsahu pomocou nezákonných doplnkov je teraz rovnako nezákonné v EÚ ako sťahovanie materiálov chránených autorskými právami. VPN je opäť veľmi dôležité, ak chcete sledovať „pirátske“ toky v spoločnosti Kodi bez toho, aby ste sa dostali na nesprávnu stranu zákona.

Aplikácia Kodi zďaleka nie je dokonalá

V marci 2023 sa objavili správy, že Kodi 17 Krypton má hlavnú bezpečnostnú chybu, ktorá by potenciálne pomohla počítačovým zločincom hackovať vaše zariadenie. Používaním škodlivého softvéru titulky poskytované repozitármi tretích strán by hacker získal úplnú kontrolu nad zariadením, na ktorom ste nainštalovali aplikáciu Kodi. Tento problém so zabezpečením bol vyriešený vydaním aktualizácie Kodi 17.3. To však určite neznamená, že v súčasnej verzii Kodi nie sú prítomné žiadne ďalšie bezpečnostné chyby. Okrem toho mnohí používatelia Kodi stále používajú Kodi 17.1 alebo Kodi 16.1 Jarvis, neuvedomujúc si potenciálne riziká. Ak ste jedným z týchto ľudí, aktualizujte svoju aplikáciu Kodi na najnovšiu verziu podľa týchto pokynov.

 1. Najprv prejdite na oficiálnu stránku na stiahnutie Kodi.
 2. Odtiaľ vyberte operačný systém.
  Nainštalujte Kodi 18 Leia Nightly Build

  Nainštalujte Kodi 17.3 Build

 3. Po zobrazení vyskakovacieho okna vyberte ‘Odporúčané.
 4. Teraz kliknite na modré tlačidlo vedľa položky „Uvoľniť“.
  Ako nainštalovať Kodi 18 Leia

  Ako nainštalovať Kodi 17.3

 5. Inštalačný súbor Kodi 17.3 Krypton sa teraz začne sťahovať.
 6. Po stiahnutí súboru stačí otvoriť súbor a spustiť proces inštalácie.
  Ako nainštalovať doplnky na Kodi 18 Leia

V prípade, že používate Fire Stick, použite tento návod na inštaláciu alebo aktualizáciu aplikácie Kodi na Kodi 17.3. Ak ste nainštalovali Kodi na smartfónoch so systémom Android, tabletoch alebo televíznych prijímačoch, môžete aktualizovať na verziu 17.3 pomocou služby Google Play..

Doplnky tretích strán nie sú bezpečné

Neoficiálne doplnky spoločnosti Kodi, ako sú Exodus, SALTS, Covenant a Phoenix, vám umožňujú online bezplatne sledovať doslova tisíce filmov a televíznych seriálov. Kedykoľvek však tieto doplnky používate, dôverujete tým vývojárom týchto doplnkov. V niektorých prípadoch neoficiálni vývojári doplnku Kodi zneužili túto dôveru. Minulý február vypukli správy, že vývojár doplnkov Exodus vložil do populárneho doplnku škodlivý kód v snahe premeniť používateľov systému Exodus na botnety. Jeho hlavným cieľom bolo spustiť útok DDoS proti blogu Ares. Vývojár Exodus neskôr tieto zmeny zvrátil predtým, ako sa ospravedlnil a nakoniec sa postavil ako vývojár Exodus.

TVAddons Is Dead or Is It?

TVAddons boli vývojári hlavných úložísk Kodi Fusion. V júni sa webová stránka TVAddons.ag náhle prepla do režimu offline a dodnes je stále vypnutá. Minulý týždeň Torrentfreak informoval, že doména TVaddons bola teraz prevedená na kanadskú firmu zameranú na boj proti pirátstvu. Podľa projektového manažéra Kodi Nathana Betzena by tretia strana, ktorá má kontrolu nad týmito doménami, mohla robiť zraniteľným bývalým používateľom TVAddons všetko, čo chceli. Toto možno zahŕňa inštalácia strážcu, ktorý podáva správu o IP adrese používateľa a všetkom, čo v Kodi robili. Ak máte v aplikácii Kodi nainštalované TVAddons, najlepšie je ich úplne odstrániť. Tu je návod, ako môžete odinštalovať aplikáciu Fusion z produktu Kodi 17 Krypton.

 1. Spustite aplikáciu Kodi a prejdite na položku Doplnky.
 2. Kliknite na „inštalačné pole“ v pravom hornom rohu.
 3. Teraz vyberte možnosť Inštalovať z úložiska..
 4. Ďalej vyhľadajte repo fúziu Fusion.
 5. Potom naň kliknite pravým tlačidlom myši alebo naň dlho stlačte, v závislosti od toho, na ktorom zariadení Kodi ste nainštalovali.
 6. Vyberte položku „Informácie“ -> Uninstall.
 7. Po zobrazení výzvy „Naozaj?“ Kliknite na tlačidlo Áno.
 8. Ak chcete odstrániť zdrojový súbor Fusion naraz, prejdite na Nastavenia -> Správca súborov.
 9. Nachádza sa „Fusion“ a kliknite naň pravým tlačidlom myši.
 10. Ďalej vyberte možnosť Odstrániť zdroj..
 11. Po zobrazení výzvy „Naozaj?“ Kliknite na tlačidlo Áno.
  ¿Jailbreaking FireStick es ilegal?

Alternatívne môžete aplikáciu Kodi obnoviť na výrobné nastavenia podľa tejto príručky. Pokyny na odinštalovanie jednotlivých doplnkov nájdete tu.

5 Bezpečnostné riziká spoločnosti Kodi, o ktorých vám nikto nepovie

Vždy, keď používate akúkoľvek aplikáciu, ktorá má prístup na internet, existuje určité riziko. Kodi sa nelíši. Vždy sa uistite, že používate VPN. Aktualizujte tiež svoju aplikáciu Kodi. Odstráňte všetky doplnky alebo archívy, ktoré už nepoužívate alebo už nepracujete. Nakoniec skontrolujte, či máte na tom istom zariadení, na ktorom používate aplikáciu Kodi, nainštalovaný spoľahlivý antivírusový program.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me